Yunanıstan mətbuatı Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın fəaliyyəti barədə yazır
Yunanıstanın “VolosPress” nəşri və “Goodnet” xəbər portalı Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın fəaliyyəti barədə məqalələr yayıb.
Yazılarda Mehriban Əliyevanın Birinci vitse-prezident, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti kimi səmərəli fəaliyyətindən, beynəlxalq humanitar təşkilatlar olan UNESCO və ICESCO-nun xoşməramlı səfiri olaraq dünya mədəni irsinin qorunması, Azərbaycanın beynəlxalq miqyasda tanıdılması işinə mühüm töhfələrindən bəhs edilir.
AZƏRTAC-ın “Vətəninə və xalqına xidmət Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevanın həyat amalıdır” sərlövhəli məqaləsi əsasında hazırlanan yazılarda qeyd olunur ki, müasir müstəqil Azərbaycanın inkişafına xidmət etmək, sosial məsələlərin həlli, şəfqət və mənəviyyat ideyalarına sədaqət, yardıma möhtac olanların dadına yetmək Mehriban Əliyevanın həyat fəlsəfəsinin əsasını təşkil edir. Vurğulanır ki, Mehriban Əliyeva Prezident İlham Əliyevlə çiyin-çiyinə Azərbaycanın dinamik inkişafına böyük töhfə verir. Birinci vitse-prezident sosial məsələlərə, əhalinin aztəminatlı təbəqəsinin problemlərinin həllinə xüsusi diqqət göstərir.
Məqalələrdə, həmçinin Birinci vitse-prezidentin rəhbərliyi ilə COVID-19 pandemiyasına qarşı mübarizə tədbirlərindən, Heydər Əliyev Fondunun dəstəyi ilə modul tipli xəstəxanaların istifadəyə verilməsindən bəhs olunur. Bundan başqa, Mehriban Əliyevanın çoxşaxəli və xoşməramlı fəaliyyətinin həm Azərbaycanda, həm də dünya miqyasında yüksək qiymətləndirildiyi, onun bir çox beynəlxalq mükafatlara layiq görüldüyü vurğulanır.

Greek media writes about the activities of First Vice-president Mehriban Aliyeva
“VolosPress” publication and “Goodnet” news portal of Greece wrote articles about the activities of Azerbaijan’s First Vice-president Mehriban Aliyeva.
In the articles, they talk about efficient activities of Mehriban Aliyeva as first vice-president and president of the Heydar Aliyev Foundation, and her contribution to preservation of the world cultural heritage as a goodwill ambassador of UNESCO and ISESCO, as well as promoting Azerbaijan on an international scale.
In the articles that were prepared on the basis of an article by AZERTAC entitled “Serving the  homeland and people is Mehriban Aliyeva’s purpose in life”, it is noted that serving the development of contemporary independent Azerbaijan, solution of social issues, loyalty to the ideas of compassion and morality,  coming to the aid of those  in need of support make up the basis of Mehriban Aliyeva’s life philosophy.  It is stated that Mehriban Aliyeva has been making great contribution to the dynamic development of Azerbaijan side-by-side with President Ilham Aliyev. The first vice-president pays special attention to social issues, solution of problems concerning the low-income strata of the population.
In the articles are talked also about the actions taken against COVID-19 pandemic under the leadership of the first vice-president, as well as commissioning of modular hospitals with the support of the Heydar Aliyev Foundation.  Moreover, it is also underscored that Mehriban Aliyeva’s multilateral and benevolent activities were highly appreciated both in Azerbaijan and on a global scale, and that she had been conferred on a number of international awards.