Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Milli Gimnastika Arenasının açılışında iştirak ediblər
16.04.2014Aprelin 16-da Bakıda Milli Gimnastika Arenasının açılışı olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva açılışda iştirak ediblər.
Əsasən gimnastika yarışları üçün nəzərdə tutulan arenanın əhəmiyyətini artıran mühüm amillərdən biri buranın digər idman tədbirlərinin və yarışların keçirilməsi üçün uyğunlaşdırılmasıdır.
Gimnastika zalı əsas yarış və köməkçi məşq hissələrindən ibarətdir. Yarışların miqyasından asılı olaraq, arenanın əsas hissəsində oturacaq yerlərinin sayını 5 mindən 10 minə qədər artırmaq mümkündür. Kompleksdə mətbuat mərkəzi, ilk tibbi yardım məntəqəsi, xoreoqrafiya, trenajor zalları, dopinq nəzarəti, inzibati otaqlar, mağazalar, kafelər və digər yardımçı sahələr yerləşir.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva zalda yaradılan şəraitlə tanış oldular, gimnastların məşq prosesinə baxdılar.
Dövlət başçısı və xanımı gimnastlarla xatirə şəkli çəkdirdilər.
Prezident İlham Əliyevə “Beynəlxalq İdman Mətbuatı Assosiasiyası – AİPS-nin tarixi” kitabının ilk nüsxəsi təqdim olundu.

President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attend the inauguration of the National Gymnastics Arena
16.04.2014On April 16, inauguration of the National Gymnastics Arena took place in Baku.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attended the inauguration.
The gymnastics hall consists of the main competition section and secondary training sections. Depending on the scale of competitions, number of seats in the main section of the arena may be increased from 5 thousand to 10 thousand. The complex accommodates a press centre, first aid station, choreography and training halls, doping control and administration rooms, shops, cafes and other auxiliary areas.
President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva acquainted themselves with the conditions created in the halls, and watched gymnasts’ training process.
The Head of State and his spouse were photographed with gymnasts.
President Ilham Aliyev was presented the first copy of the book “History of the Association of International Sport Press – AISP”.
The Head of State highly appreciated the works done, and gave relevant commissions and recommendations.