Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə “Parisin ürəyində Azərbaycan musiqisi” adlı klassik musiqi gecəsi keçirilib
08.09.2015Sentyabrın 8-də Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı ilə “Parisin ürəyində Azərbaycan musiqisi” adlı klassik musiqi gecəsi keçirilib.
Gecədə çıxış edən Parisin 1-ci rayonunun meri Jan Fransua Löqare bir neçə gündür ki, Parisdə Azərbaycan incəsənətinin uğurla təmsil olunduğunu və səslənən əsərlərin Paris sənətsevərlərinin xatirində unudulmaz təəssürat yaratdığını bildirib.
Xalq artisti, pianoçu Murad Hüseynovun, eləcə də gənc skripkaçılar Ceyla Seyidova, Anar Seyidov və digərlərinin iştirakı ilə keçirilən konsertdə Azərbaycan və dünya klassik musiqisinin nümunələri səsləndirilib.
Konsertin sonunda dünya şöhrətli fotoqraf Reza Deqatinin ölkəmizdə tolerantlıq mühitini əks etdirən fotolarından ibarət maraqlı kompozisiya nümayiş etdirilib. 3D formatında hazırlanan illüstrasiya konsert salonunun tavanında rəngarəng görüntülər yaradıb və tamaşaçıların böyük marağına səbəb olub.

A classic music evening called “Azerbaijani music in the heart of Paris” takes place with the support of the Heydar Aliyev Foundation
A classic music evening called “Azerbaijani music in the heart of Paris” took place with the support of the Heydar Aliyev Foundation, September 8.
Addressing the evening, mayor of the 1st Arrondissement of Paris Jean Francois Legaret said Azerbaijani art has been successfully presented in Paris for a few days, and the music pieces performed made an unforgettable impression on art-lovers of Paris.
At a concert, which took place with participation of People’s Artist, pianist Murad Huseynov, as well as violinists Jeyla Seyidova, Anar Seyidov and others, samples of Azerbaijani  and world classic music were performed.
At the end of the concert, an interesting composition - reflecting the tolerant environment dominating in our country - by world-renowned photographer Reza Deghati was demonstrated.  Made in 3D format, the illustration aroused great interest in the spectators, creating colourful effects on the concert hall’s ceiling.