06.03.2025Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və qızı Arzu Əliyeva Gəncə şəhər 37 nömrəli tam orta məktəbdə Heydər Əliyev Fondu tərəfindən aparılan təmir-bərpa işləri ilə tanış olublar.
Heydər Əliyev Fondunun icraçı direktoru Anar Ələkbərov və Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov məktəbdə aparılan əsaslı təmir-bərpa işləri ilə bağlı məlumat verdilər.
Bildirildi ki, 1969-cu ildə istifadəyə verilmiş tədris müəssisəsində 700-dən çox şagirdin təhsil almaq imkanı olub. Lakin məktəb binası artıq istifadəyə yararsız olduğundan Heydər Əliyev Fondu tərəfindən 2024-cü ilin sentyabr ayından əsaslı təmir işlərinə başlanılıb. Binada təmir işlərinin bu ilin sentyabr ayında - yeni tədris ilinə qədər yekunlaşdırılması nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, yeni tədris ili üçün Heydər Əliyev Fondu paytaxt Bakıda və regionlarda bir sıra məktəblərin inşasını və təmir işlərini başa çatdırmağı nəzərdə tutur.
Yarandığı gündən təhsil sahəsinə xüsusi diqqətlə yanaşan, bu sahənin inkişafını fəaliyyətinin prioritet istiqamətlərindən biri kimi müəyyənləşdirən Heydər Əliyev Fondu “Yeniləşən Azərbaycana yeni məktəb”, “Təhsilə dəstək” kimi proqramlar həyata keçirərək, ölkəmizdə təhsilin inkişafına öz dəstəyini göstərir. Məktəblərdə təmir-tikinti işləri, mövcud şəraitin yaxşılaşdırılması istiqamətində dövlət tərəfindən görülən işlərlə yanaşı, Heydər Əliyev Fondu tərəfindən də həyata keçirilən layihələr təhsilin keyfiyyətinin yüksəldilməsinə yönəlib.

06.03.2025First Vice-President of the Republic of Azerbaijan and President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, along with her daughter Arzu Aliyeva, visited Ganja city secondary school No. 37 to review the ongoing reconstruction efforts carried out by the Heydar Aliyev Foundation.
Executive Director of the Heydar Aliyev Foundation Anar Alakbarov and Head of Ganja City Executive Authority Niyazi Bayramov provided updates on the latest developments.
Originally commissioned in 1969, the school was designed to accommodate more than 700 students. However, due to its deteriorating condition, the Heydar Aliyev Foundation launched a comprehensive renovation project in September 2024. The reconstruction is expected to be completed by September this year, in time for the new academic year.
As part of its ongoing commitment to education, the Heydar Aliyev Foundation plans to complete the construction and renovation of several schools in Baku and across the regions for the upcoming academic year.
Since its establishment, the Heydar Aliyev Foundation has prioritized the development of education, implementing programs such as “New School for a Renewing Azerbaijan” and “Support for Education”. These initiatives, alongside state-led efforts to enhance school infrastructure, aim to improve the quality of education across the country.