Mehriban Əliyeva: Sizin səmimi diləkləriniz və dəstəyiniz mənim üçün çox vacibdir
24.02.2017Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva yeni vəzifəyə təyin olunması münasibətilə onu təbrik edənlərə öz təşəkkürünü bildirib:
Bu günlər mən cənab Prezidentin Sərəncamı ilə Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti təyin olunmağım münasibətilə həm ölkəmin müxtəlif guşələrindən, həm də xaricdən çox sayda təbriklər alıram.
Yeni vəzifədə mənə dəstək dolu sözlərinizi, diləklərinizi dərin minnətdarlıq hissi ilə oxuyuram.
Bu təyinat mənim üçün çox böyük etimad və şərəfdir. Çünki bütün fəaliyyətim boyu mənim üçün əsas prioritet ölkəmizin və xalqımızın maraqları olmuşdur.
İndiyədək Heydər Əliyev Fondu bir çox əhəmiyyətli layihələr reallaşdırıb və mən bununla fəxr edirəm. Bu illər ərzində biz Azərbaycanın həyatında baş verən müsbət dəyişikliklərə öz töhfəmizi verməyi bacarmışıq.
Amma yeni təyinat qarşıma artıq yeni hədəflər qoyur, yeni imkanlar açır.
Mən gələcəyə nikbin baxıram. Çünki bu gün Azərbaycan qüdrətli, özünü təsdiq etmiş bir dövlətdir. Bizim inkişaf üçün böyük potensialımız, ən əsası isə insan kapitalımız vardır.
Əziz dostlar, mən ölkəmə, sizə, bizim yaradıcılıq enerjimizə inanıram.
Ölkəmizin gələcəyi, onun inkişafı və firavanlığı üçün bizim hər birimiz cavabdehik.
Bu gün sizin səmimi diləkləriniz və dəstəyiniz mənim üçün çox vacibdir.
Mən bu dəstəyi hər zaman, fəaliyyətimin bütün mərhələlərində hiss etmişəm. Hesab edirəm ki, əsl minnətdarlıq özünü yalnız sözdə deyil, konkret əməldə göstərməlidir.
Sizi əmin edirəm ki, indiyədək önəm verdiyim prinsiplərə - öz Vətənimə və xalqıma xidmət, mərhəmət və ədalət, tolerantlıq və ümumbəşəri dəyərlərə bundan sonra da sadiq qalacağam.

Mehriban Aliyeva: Your sincere wishes and support are very important to me
24.02.2017First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva expressed her thanks to those who congratulated her on the appointment to a new position:
These days, I have been receiving numerous congratulations from various corners of both my country and abroad on my appointment to the office of First Vice-president of Azerbaijan by an order of Mister President.
I’ve been reading your words, your wishes, full of support in my new position with the feeling of gratitude.
This appointment is a great confidence in and honour for me. Throughout my career, I’ve always given first priority to the interests of our country and people.
So far, the Heydar Aliyev Foundation has implemented a number of significant projects, and I’m proud of this. During these years, we could manage to make our contributions to positive changes occurring in Azerbaijan’s life.
The new appointment has set new tasks before me, which, on the other side, opens new possibilities.
I’m optimistic about the future, as Azerbaijan is a mighty state, which has proved itself to be so. We have great potential for growth, with the human capital being the most important one.
Dear Friends, I have confidence in our country, you and our creative energy.
We all are responsible for our country’s future, its development, and prosperity.
Your sincere wishes and support are very important to me.
I’ve always felt this support, in all stages of my activity. I think true gratitude should be expressed not only in words, but also in concrete deeds.
I want to assure you that I will remain loyal to those principles that I have attached significance to date – serving our Homeland and people, benevolence and justice, tolerance and universal values.
I wish each of you successes, sound health and prosperity, and peace and development to our Homeland!