Mayın 22-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Dünya Humanitar Sammitində iştirak etmək üçün Türkiyə Respublikasına işgüzar səfər ediblər.
İstanbulun Atatürk Beynəlxalq hava limanında dövlətimizin başçısını və xanımını Türkiyənin yüksək səviyyəli dövlət və hökumət nümayəndələri qarşılayıblar.
Dünya Humanitar Sammiti
Mayın 23-də İstanbulda Dünya Humanitar Sammiti işə başlayıb.
Ali qonaqların şərəfinə ziyafət
Mayın 23-də İstanbulun Dolmabağça sarayında Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın adından Dünya Humanitar Sammitində iştirak edən yüksək səviyyəli qonaqların şərəfinə ziyafət verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva ziyafətdə iştirak ediblər.

22 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева прибыли с рабочим визитом в Турецкую Республику для участия во Всемирном гуманитарном саммите.
В Стамбульском Международном аэропорту имени Ататюрка главу нашего государства и его супругу встретили высокопоставленные государственные и правительственные лица Турции.
Всемирный гуманитарный саммит
23 мая в Стамбуле начал работу Всемирный гуманитарный саммит.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в саммите.
Прием в честь высоких гостей
23 мая в стамбульском дворце Долмабахче от имени Президента Турецкой Республики Реджепа Тайипа Эрдогана был устроен прием в честь высоких гостей, принимавших участие во Всемирном гуманитарном саммите.