Aprelin 13-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının XIII Sammitində iştirak etmək üçün Türkiyə Respublikasına işgüzar səfər ediblər.
İstanbulun Atatürk Beynəlxalq hava limanında dövlətimizin başçısını və xanımını Türkiyənin yüksək səviyyəli dövlət və hökumət nümayəndələri qarşılayıblar.
Dövlət və hökumət başçılarının şərəfinə nahar
Aprelin 13-də Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və xanımı Əminə Ərdoğanın adından İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının XIII Sammitində iştirak etmək üçün İstanbula gələn dövlət və hökumət başçılarının şərəfinə nahar verilib.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva naharda iştirak ediblər.
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının XIII Sammiti
Aprelin 14-də İstanbulda İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) XIII Sammiti işə başlayıb. İƏT-in qurucu üzvlərindən olan Türkiyənin ev sahibliyi etdiyi Sammit “Ədalət və sülh üçün birlik və həmrəylik” devizi altında keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Sammitdə iştirak ediblər.
İstanbul Sammiti çərçivəsində “Xərçəng xəstəliyi ilə mübarizədə birinci xanımların liderliyi” mövzusunda sessiya
Dövlət və hökumət başçılarının şərəfinə ziyafət
Aprelin 14-də İstanbulda Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın və xanımı Əminə Ərdoğanın adından İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının XIII Sammitində iştirak edən dövlət və hökumət başçılarının şərəfinə ziyafət verilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva ziyafətdə iştirak ediblər.

On April 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were on a business visit to the Turkish Republic to participate in the 13th Summit of the Organization of Islamic Cooperation.
The Head of the State and the first lady were greeted at Istanbul’s Ataturk International Airport by Turkey’s high-ranking state and government officials.
A dinner in honour of heads of states and governments
On April 14, a dinner was given on behalf of Turkish President Rejeb Tayyib Erdogan and Mrs Emine Erdogan in honour of the heads of states and governments participating in the 13th Summit of the Organization of Islamic Cooperation.
13th Summit of the Organization of Islamic Cooperation
The 13th Summit of the Organization of Islamic Cooperation (OIC) started in Istanbul, April 14. Hosted by Turkey, one of the founders of OIC, the Summit is held under the slogan of “Unity and Solidarity for Justice and Peace”.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the Summit.
A session on the topic “A leading role of first ladies in combatting cancer” within the framework of the Istanbul Summit
A session took place, April 14, on the topic “A leading role of first ladies in combatting cancer” within the framework of the 13th Summit of the Organization of Islamic Cooperation (OIC).