Bolqarıstan Prezidenti Rumen Radevin rəsmi qarşılanma mərasimi olub
Azərbaycan Respublikasına rəsmi səfərə gələn Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radevin mayın 8-də rəsmi qarşılanma mərasimi olub.
Hər iki ölkənin Dövlət bayraqlarının dalğalandığı meydanda Bolqarıstan Prezidentinin şərəfinə fəxri qarovul dəstəsi düzülmüşdü.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Bolqarıstan Prezidenti Rumen Radevi və birinci xanım Desislava Radevanı qarşıladılar.
Fəxri qarovul dəstəsinin rəisi Bolqarıstan Prezidentinə raport verdi.
Bolqarıstan Respublikasının və Azərbaycan Respublikasının Dövlət himnləri səsləndirildi.
Azərbaycan nümayəndə heyəti Bolqarıstan Prezidenti Rumen Radevə və birinci xanım Desislava Radevaya, Bolqarıstan nümayəndə heyəti isə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya təqdim olundu.
Fəxri qarovul dəstəsi hərbi marşın sədaları altında Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və Bolqarıstan Prezidenti Rumen Radevin qarşısından keçdi.

Состоялась церемония официальной встречи Президента Болгарии Румена Радева
08.05.20248 мая состоялась церемония официальной встречи Президента Республики Болгария Румена Радева, прибывшего с официальным визитом в Азербайджанскую Республику.
На площади, на которой развевались государственные флаги двух стран, в честь Президента Болгарии был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева встретили Президента Болгарии Румена Радева и первую леди Десиславу Радеву.
Начальник почетного караула отдал рапорт Президенту Болгарии.
Прозвучали государственные гимны Республики Болгария и Азербайджанской Республики.
Азербайджанская делегация была представлена Президенту Болгарии Румену Радеву и первой леди Десиславе Радевой, а болгарская делегация - Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и первой леди Мехрибан Алиевой.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед Президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и Президентом Болгарии Руменом Радевым.