Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 2017-ci ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasimdə iştirak ediblər
Dekabrın 18-də Milli Olimpiya Komitəsində 2017-ci ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım, Milli Olimpiya Komitəsinin İcraiyyə Komitəsinin üzvü Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Milli Olimpiya Komitəsinin foyesində “IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Azərbaycan fotoqraflarının gözü ilə” mövzusunda sərgi ilə tanış olublar.
Sonra 2017-ci ildə yüksək nailiyyətlər qazanan idmançılara və idman mütəxəssislərinə mükafatlar təqdim olunub.
Azərbaycan Prezidenti ölkəmizdə bədən tərbiyəsi və idmanın inkişafında xidmətlərinə görə Ağayar Axundzadəyə, Zemfira Meftahətdinovaya, Nağı Babayevə, Firat Hüseynova, Vaqid Davudova, Qərib Əliyevə və Kamal Əhmədova “Əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi”, Aslan Şirəliyevə "Əməkdar jurnalist", Kamil İsgəndərova "Əməkdar həkim" fəxri adlarının döş nişanlarını və vəsiqələrini təqdim edib.
Dövlətimizin başçısı Elxan Məmmədova, Tahir Gözələ və Fərid Qayıbova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomunu təqdim edib.
Ölkəmizdə bədən tərbiyəsi və idmanın inkişafında xüsusi xidmətləri olan Əhəd Əliyevə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında sənədlər təqdim olunub.
Tədbirdə, həmçinin Azər Həsənov, Namiq Əsgərov, Güloğlan Cabbarov, Xəyal Əhmədov, Faiq Həsənov, Rəsul Məhəmmədov Milli Olimpiya Komitəsi prezidentinin fəxri fərmanları ilə təltif ediliblər.
Prezident İlham Əliyev 2017-ci ildə yüksək nailiyyətlər göstərmiş bir qrup idmançıya və idman mütəxəssisinə yeni mənzillərin orderlərini təqdim edib.
Daha sonra Milli Olimpiya Komitəsinin İcraiyyə Komitəsinin üzvü, Miniatür Kitab Muzeyinin təsisçisi və rəhbəri, Əməkdar incəsənət xadimi Zərifə Salahova Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya xatirə hədiyyələri təqdim edib.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии, посвященной спортивным итогам 2017 года
18 декабря в Национальном Олимпийском Комитете состоялась церемония, посвященная спортивным итогам 2017 года.
В церемонии приняли участие Президент Азербайджанской Республики, президент Национального Олимпийского Комитета Ильхам Алиев, первая леди, член Исполнительного комитета Национального Олимпийского Комитета Мехрибан Алиева.
Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева ознакомились в фойе Национального Олимпийского Комитета с выставкой на тему «IV Игры исламской солидарности глазами азербайджанских фотографов».
Затем были вручены награды спортсменам и спортивным специалистам, достигшим высоких успехов в 2017 году.
За заслуги в развитии физической культуры и спорта в нашей стране Президент Азербайджана вручил Агаяру Ахундзаде, Земфире Мефтахатдиновой, Наги Бабаеву, Фирату Гусейнову, Вагиду Давудову, Гарибу Алиеву и Кямалу Ахмедову нагрудные знаки и удостоверения почетного звания «Заслуженный деятель физической культуры и спорта», Аслану Ширалиеву - «Заслуженный журналист», Кямилю Искендерову - «Заслуженный врач».
Глава государства Ильхам Алиев вручил Эльхану Мамедову, Таиру Гезелу и Фариду Гаибову почетный диплом Президента Азербайджанской Республики.
Ахаду Алиеву, имевшему особые заслуги в развитии физической культуры и спорта в нашей стране, были вручены документы о предоставлении персональной пенсии Президента Азербайджанской Республики.
На мероприятии почетными грамотами президента Национального Олимпийского Комитета были также награждены Азер Гасанов, Намиг Аскеров, Гюльоглан Джаббаров, Хаял Ахмедов, Фаиг Гасанов, Расул Мухаммедов.
Президент Ильхам Алиев вручил группе спортсменов и спортивных специалистов, продемонстрировавших высокие достижения в 2017 году, ордера на новые квартиры.
Затем член Исполнительного комитета Национального Олимпийского Комитета, учредитель и руководитель Музея миниатюрной книги, заслуженный деятель искусств Зарифа Салахова преподнесла Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву и первой леди Мехрибан Алиевой памятные подарки.