Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 2017-ci ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasimdə iştirak ediblər
Dekabrın 18-də Milli Olimpiya Komitəsində 2017-ci ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım, Milli Olimpiya Komitəsinin İcraiyyə Komitəsinin üzvü Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Milli Olimpiya Komitəsinin foyesində “IV İslam Həmrəyliyi Oyunları Azərbaycan fotoqraflarının gözü ilə” mövzusunda sərgi ilə tanış olublar.
Sonra 2017-ci ildə yüksək nailiyyətlər qazanan idmançılara və idman mütəxəssislərinə mükafatlar təqdim olunub.
Azərbaycan Prezidenti ölkəmizdə bədən tərbiyəsi və idmanın inkişafında xidmətlərinə görə Ağayar Axundzadəyə, Zemfira Meftahətdinovaya, Nağı Babayevə, Firat Hüseynova, Vaqid Davudova, Qərib Əliyevə və Kamal Əhmədova “Əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi”, Aslan Şirəliyevə "Əməkdar jurnalist", Kamil İsgəndərova "Əməkdar həkim" fəxri adlarının döş nişanlarını və vəsiqələrini təqdim edib.
Dövlətimizin başçısı Elxan Məmmədova, Tahir Gözələ və Fərid Qayıbova Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fəxri diplomunu təqdim edib.
Ölkəmizdə bədən tərbiyəsi və idmanın inkişafında xüsusi xidmətləri olan Əhəd Əliyevə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdünün verilməsi haqqında sənədlər təqdim olunub.
Tədbirdə, həmçinin Azər Həsənov, Namiq Əsgərov, Güloğlan Cabbarov, Xəyal Əhmədov, Faiq Həsənov, Rəsul Məhəmmədov Milli Olimpiya Komitəsi prezidentinin fəxri fərmanları ilə təltif ediliblər.
Prezident İlham Əliyev 2017-ci ildə yüksək nailiyyətlər göstərmiş bir qrup idmançıya və idman mütəxəssisinə yeni mənzillərin orderlərini təqdim edib.
Daha sonra Milli Olimpiya Komitəsinin İcraiyyə Komitəsinin üzvü, Miniatür Kitab Muzeyinin təsisçisi və rəhbəri, Əməkdar incəsənət xadimi Zərifə Salahova Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya xatirə hədiyyələri təqdim edib.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend a ceremony dedicated to the sports results of 2017
A ceremony took place on December 18, dedicated to the sports results of 2017, in the National Olympic Committee.
President of the Republic of Azerbaijan, President of the National Olympic Committee Ilham Aliyev, First Lady, member of the National Olympic Committee’s Executive Committee Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva familiarized themselves with an exhibition called “The 4th Islamic Solidarity Games Through the Lens of Azerbaijani Photographers” in the foyer of the National Olympic Committee.
The Head of the State addressed the event.
Then awards were presented to sportsmen and sports specialists who have reached high results in 2017.
The Azerbaijani President presented badges of honorary titles and certificates of “Honoured Person of Physical Training and Sports” to Aghalar Akhundzadeh, Zemfira Meftahetdinova, Naghi Babayev, Firat Huseynov, Vagit Davudov, Garib Aliyev and Kamal Ahmadov, “Honoured Journalist” to Aslan Shiraliyev, and “Honoured Physician” to Kamil Iskandarov, for the services in the development of physical training and sports in the country.
The President presented honorary diplomas of the President of the Republic of Azerbaijan to Elkhan Mammadov, Tahir Gozal, and Farid Gayibov.
Ahad Aliyev, who has had special services in the development of physical training and sports in the country, was presented documents on granting him the individual pension by the President of the Republic of Azerbaijan.
At the event, Azer Hasanov, Namig Asgerov, Guloghlan Jabbarov, Khayal Ahmadov, Faig Hasanov and Rasul Mahammadov were conferred on honorary certificates of the president of the National Olympic Committee.
President Ilham Aliyev presented orders for new apartments to a group of sportsmen and sports specialists who have reached high achievements in 2017.
Thereafter, member of the National Olympic Committee’s Executive Committee, founder and head of the Miniature Books Museum, Honorary Person of Art Zarifa Salahova presented keepsakes to Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva.