Prezident İlham Əliyev və ailə üzvləri Milli Olimpiya Komitəsinin 25 illik yubileyinə həsr olunmuş mərasimdə iştirak ediblər
Sentyabrın 29-da Heydər Əliyev Mərkəzində Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsinin (MOK) yaranmasının 25 illik yubileyi münasibətilə təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan dövlətinin başçısı, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri mərasimdə iştirak ediblər.
Yubiley mərasiminin iştirakçıları Prezident İlham Əliyevi və birinci xanım Mehriban Əliyevanı hərarətlə qarşılayıblar.
Daha sonra Avropa Olimpiya Komitəsinin icraçı prezidenti Janez Koçijançiç çıxış edib.
Janez Koçijançiç Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə, birinci xanım Mehriban Əliyevaya və Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadəyə MOK-un yaranmasının 25 illik yubileyi münasibətilə Avropa Olimpiya Komitələrinin xüsusi mükafatlarını təqdim edib.
Sonra Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer çıxış edib.
Marius Vizer Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının ən yüksək mükafatını - qızıl medalını Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təqdim edib.
Dövlətimizin başçısı yüksək mükafatlara görə Janez Koçijançiçə və Marius Vizerə təşəkkürünü bildirib.

President Ilham Aliyev and family members attend a ceremony dedicated to the 25th anniversary of the National Olympic Committee
A solemn ceremony took place, September 29, at the Heydar Aliyev Center, on the occasion of the 25th anniversary of establishing the National Olympic Committee (NOC) of Azerbaijan.
Head of the State of Azerbaijan, President of the National Olympic Committee Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members attended the ceremony.
Participants of the anniversary ceremony warmly greeted President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva.
Then Executive Director of the European Olympic Committees Janez Kocijančič took the floor.
Janez Kocijančič presented special awards of the European Olympic Committees to Azerbaijani President Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and Vice-president of the National Olympic Committee Chingiz Huseynzadeh on the occasion of the 25th anniversary of establishing NOC.
Thereafter, President of the International Judo Federation Marius Vizer spoke.
Marius Vizer presented the highest award of the International Judo Federation – a gold medal – to Azerbaijani President Ilham Aliyev.