Milli Aviasiya Akademiyası və ADA Universiteti 28 May - Respublika Gününü birgə tədbirlə qeyd ediblər
Mayın 27-də Milli Aviasiya Akademiyasının və ADA Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə 28 May - Respublika Gününə həsr olunan tədbir keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva tədbirdə iştirak ediblər.
Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, akademik Arif Paşayev, ADA Universitetinin rektoru, professor Hafiz Paşayev və ADA Universitetinin prorektoru Fariz İsmayılzadə tədbirdə nitq söyləyiblər.
Sonra səhnəyə Cons Hopkins Universitetinin Mərkəzi Asiya və Qafqaz İnstitutunun rəhbəri, tarixçi alim, ADA Universitetinin fəxri doktoru, tanınmış cazmen Frederik Star dəvət olunub.
Tədbirdə cazmen Cavan Zeynallının və Əməkdar artist Lalə Məmmədovanın ifaları olub.
Sonra səhnə ABŞ-ın Luiziana caz ansamblının ixtiyarına verilib. Ansamblı 1967-ci ildə Frederik Star təsis edib. 1980-ci illərdə Bakıya gələn Frederik Star Vaqif Mustafazadə ilə bir səhnəni bölüşüb.

Национальная академия авиации и Университет АДА отметили 28 Мая – День Республики совместным мероприятием
27.05.201727 мая состоялось мероприятие, организованное Национальной академией авиации совместно с Университетом АДА и посвященное 28 Мая – Дню Республики.
В мероприятии приняли участие Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева, вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и Арзу Алиева.
Ректор Национальной академии авиации, академик Ариф Пашаев, ректор Университета АДА Хафиз Пашаев, проректор Университета АДА Фариз Исмаилзаде выступили с речью.
Затем на сцену был приглашен руководитель Института Центральной Азии и Кавказа Университета Джона Хопкинса, ученый-историк, почетный доктор Университета АДА, известный джазмен Фредерик Стар.
На мероприятии выступили джазмен Джаван Зейналлы и заслуженная артистка Лала Мамедова.
Затем сцена была предоставлена американскому джазовому ансамблю из Луизианы. Ансамбль был учрежден Фредериком Старом в 1967 году. Посетивший Баку в 1980-х годах Фредерик Стар выступал на одной сцене с Вагифом Мустафазаде.