Tərtər şəhərində inşa edilmiş 100 yerlik körpələr evi-uşaq bağçası istifadəyə verilib
Dekabrın 3-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Tərtər şəhərində inşa edilmiş 100 yerlik körpələr evi-uşaq bağçasının açılışında iştirak ediblər.
Bağçanın inşasına 2014-cü ilin iyulunda başlanılıb. İkimərtəbəli binanın ümumi sahəsi 1200 kvadratmetrdir.
Binada dörd oyun və dörd yataq otağı, mətbəx, tibb otağı, akt zalı, metodist, kompüter və digər texniki otaqlar var. Burada uşaqların istirahəti və əyləncəsi üçün yaradılan hərtərəfli şərait balacaların ilk yaşlarından intellektual, fiziki və əqli inkişafı, onların istedad və qabiliyyətlərinin üzə çıxarılması, sağlamlıqlarının qorunması, insanlarla ünsiyyət qurmaları məsələlərində də mühüm rol oynayacaq.
Bağçanın ərazisi dekorativ daş hasara alınıb, həyətdə su anbarı, qazanxana tikilib, transformator yarımstansiyası quraşdırılıb, əyləncə meydançası yaradılıb.

Сдан в эксплуатацию ясли-детский сад на 100 мест, построенный в городе Тертер
03.12.20163 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии яслей-детского сада на 100 мест, построенного в городе Тертер по инициативе Фонда Гейдара Алиева.
Строительство яслей-детского сада началось в июне 2014 года. Общая площадь здания составляет 1200 квадратных метров. В двухэтажном здании имеются четыре игровые и четыре спальные комнаты, кухня, медицинский кабинет, актовый зал, методический, компьютерный и другие технические комнаты. Созданные здесь всесторонние условия для отдыха и развлечения детей сыграют важную роль в интеллектуальном, физическом и умственном развитии малышей, выявлении их таланта и способностей, охране здоровья, вопросах коммуникабельности.
Территория детского сада огорожена декоративным каменным забором, во дворе построены водохранилище, котельная, сооружена трансформаторная подстанция, создана развлекательная площадка.