Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva II Azərbaycan Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak və İnvestisiya sərgisi ilə tanış olublar
Bakı Ekspo Mərkəzində II Azərbaycan Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak və İnvestisiya sərgisi keçirilir.
Noyabrın 23-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva sərgi ilə tanış olublar.
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi, “Elan Expo” və “Atılım Fuarcılık” şirkətlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilən II Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak və İnvestisiya sərgisində Azərbaycan ilə yanaşı, Türkiyə, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Gürcüstan, Kipr, Ukrayna, İspaniya, Rusiya, Portuqaliya, Macarıstan və Lüksemburqdan 100-ə yaxın brend tikinti və inşaat layihələri təqdim olunur.
Avropa, Orta Şərq və Qafqaz ölkələrinin ən cazibədar əmlak layihələrinin nümayiş etdirildiyi sərginin əsas məqsədi Azərbaycanda daşınmaz əmlak bazarının canlandırılması, bu sahəyə yatırılan yerli və xarici investisiyaların həcminin artırılmasıdır. Eləcə də daşınmaz əmlak bazarı ilə bağlı mövcud investisiya mühitinin xarici investorlara nümayiş etdirilməsi və sərmayədarların ölkədə həyata keçirilən özəlləşdirmə prosesinə cəlb edilməsi məsələsində də sərgi mühüm əhəmiyyət daşıyır. Bu beynəlxalq tədbir bir çox ölkənin daşınmaz əmlak məsləhətçilərinin və sahibkarlıq subyektlərinin fəaliyyətini əlaqələndirmək baxımından da önəmlidir.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева ознакомились со II Азербайджанской международной выставкой недвижимости и инвестиций
В Бакинском Экспо-центре проходит II Азербайджанская международная выставка недвижимости и инвестиций.
23 ноября Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева ознакомились с выставкой.
На II Международной выставке недвижимости и инвестиций, проходящей при организационной поддержке Государственного комитета по вопросам имущества, компаний «Elan Expo» и «Atılım Fuarcılık», наряду с Азербайджаном, представлено около 100 строительных проектов из Турции, Объединенных Арабских Эмиратов, Грузии, Кипра, Украины, Испании, России, Португалии, Венгрии и Люксембурга.
Основная цель выставки, в которой демонстрируются наиболее привлекательные имущественные проекты стран Европы, Среднего Востока и Кавказа, – оживление рынка недвижимости в Азербайджане, повышение объема местных и иностранных инвестиций в эту область. Выставка представляет важное значение также для демонстрации иностранным инвесторам инвестиционной среды в стране относительно рынка недвижимости, привлечения инвесторов к процессу приватизации. Это международное мероприятие значимо и с точки зрения координации деятельности субъектов предпринимательства.