Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva II Azərbaycan Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak və İnvestisiya sərgisi ilə tanış olublar
Bakı Ekspo Mərkəzində II Azərbaycan Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak və İnvestisiya sərgisi keçirilir.
Noyabrın 23-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva sərgi ilə tanış olublar.
Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi, “Elan Expo” və “Atılım Fuarcılık” şirkətlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilən II Beynəlxalq Daşınmaz Əmlak və İnvestisiya sərgisində Azərbaycan ilə yanaşı, Türkiyə, Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Gürcüstan, Kipr, Ukrayna, İspaniya, Rusiya, Portuqaliya, Macarıstan və Lüksemburqdan 100-ə yaxın brend tikinti və inşaat layihələri təqdim olunur.
Avropa, Orta Şərq və Qafqaz ölkələrinin ən cazibədar əmlak layihələrinin nümayiş etdirildiyi sərginin əsas məqsədi Azərbaycanda daşınmaz əmlak bazarının canlandırılması, bu sahəyə yatırılan yerli və xarici investisiyaların həcminin artırılmasıdır. Eləcə də daşınmaz əmlak bazarı ilə bağlı mövcud investisiya mühitinin xarici investorlara nümayiş etdirilməsi və sərmayədarların ölkədə həyata keçirilən özəlləşdirmə prosesinə cəlb edilməsi məsələsində də sərgi mühüm əhəmiyyət daşıyır. Bu beynəlxalq tədbir bir çox ölkənin daşınmaz əmlak məsləhətçilərinin və sahibkarlıq subyektlərinin fəaliyyətini əlaqələndirmək baxımından da önəmlidir.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva familiarize themselves with the 2nd Azerbaijan International Real Estate and Investment Exhibition
The 2nd Azerbaijan International Real Estate and Investment Exhibition is held at the Baku Expo Centre.
On November 23, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva familiarized themselves with the exhibition.
Held with the organizational support of the State Committee for Property Issues, “Elan Expo” and “Atılım Fuarcılık” Companies, the 2nd International Real Estate and Investment Exhibition presents some 100 brand construction projects from Turkey, United Arab Emirates, Georgia, Cyprus, Ukraine, Spain, Russia, Portugal, Hungary, and Luxembourg, along with Azerbaijan.
The primary objective of the exhibition, where most attractive property projects from Europe, Middle East and Caucasian countries are displayed, is to revitalize the property market of Azerbaijan and increase the volume of local and foreign investment into this area. The exhibition is also of importance in terms of demonstrating the existing environment associated with the real assets market to foreign investors and involving investors in the privatization process being carried out in the country. On the other hand, this international event is of significance from the point of coordinating the activities of real estate consultants and subjects of entrepreneurship of a number of countries.