“Dünyanın ən yüksək zövqlə geyinən beş birinci xanımı”
UNESCO-nun xoşməramlı səfiri, Azərbaycan Bədii Gimnastika Federasiyasının rəhbəri Mehriban Əliyeva həm ziyafət paltarlarında, həm də işgüzar kostyumlarda gözəl görünür.
Bu sözlər “Smart News” internet nəşrində dərc edilmiş “Dünyanın ən yüksək zövqlə geyinən beş birinci xanımı” adlı məqalədə yer alıb. “Dəblə geyinən məşhurların siyahılarında Azərbaycan Prezidentinin xanımı Mehriban Əliyevanın adı Hollivud ulduzlarından heç də az çəkilmir. Tənqidçilərin fikrincə, Azərbaycanın birinci xanımının geyim tərzi həm gözəlliyi, həm də ciddiliyi ilə fərqlənir. Onun obrazlarında vulqarlıq və brendlərin təsiri hiss olunmur. O, qara rəngə və müasir klassikaya, ciddi siluet cizgilərinə üstünlük verir. Rusiyada çıxan populyar “Allure” moda gözəllik jurnalının versiyasına görə 2013-cü ildə Mehriban Əliyeva dünyanın ən yüksək zövqlü birinci xanımlarının siyahısına başçılıq edir”, - deyə yazıda bildirilir.
“Smart News” dünyanın ən yüksək zövqlü beş birinci xanımının siyahısına, həmçinin ABŞ prezidentinin xanımı Mişel Obamanı, İordaniya kraliçası Raniyəni, Çin Xalq Respublikası sədrinin xanımı Pen Liyuanı və Suriyanın birinci xanımı Əsma Əsədi daxil edib.

“Five top stylish first ladies of the world”
UNESCO Goodwill Ambassador, head of the Azerbaijan Rhythmic Gymnastics Federation Mehriban Aliyeva looks nice in both party and official clothes.
These words have been stated in the article “Five top stylish first ladies of the world” printed in the Internet version of “Smart News”. “Among stylish celebrities, the name of Azerbaijani President’s spouse Mehriban Aliyeva is not, at all, sited less than those of Hollywood stars. According to the critics, the dressing style of Azerbaijan’s First Lady is distinguished by both its beauty and strictness. No vulgarity and influence of brands are felt in her images. She prefers black colour and modern classics, as well as strict silhouette features. According to the version of the popular “Allure” fashion beauty magazine printed in Russia, Mehriban Aliyeva leads the list of the top stylish first ladies of the world for 2013.” – is stated in the article.
“Smart News” has included in the list of the top stylish first ladies of the world also the names of US President’s spouse Michelle Obama, Queen Rania of Jordan, spouse of the President of the People’s Republic of China Peng Liyuan and First Lady of Syria Asma al Asad.