Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva 2017-ci il noyabrın 14-də Fransada səfərdə olub.
Bakının “Expo 2025” Sərgisinə namizəd şəhər olması şərəfinə qəbul
Noyabrın 14-də Parisdə, Royal Pavilyonda Azərbaycanın paytaxtı Bakının Beynəlxalq Sərgilər Bürosunun 2025-ci ildə keçiriləcək Ümumdünya Sərgisinə namizəd şəhər olması münasibətilə qəbul təşkil edilib.
Bakının “Expo 2025” Ümumdünya Sərgisinə namizəd şəhər olması şərəfinə təşkil edilən qəbulda Azərbaycanın və Fransanın tanınmış ictimai-siyasi xadimləri, diplomatik korpusun nümayəndələri və digər nüfuzlu şəxslər iştirak ediblər.

14 ноября 2017 года Первый вице-президент Азербайджанской Республики, президент Фонд Гейдара Алиева Мехрибан Алиева находилась с визитом во Франции.
Прием в честь выдвижения Баку городом-кандидатом на проведение Всемирной выставки«Ехро 2025»
14 ноября в Париже, в павильоне Рояль, был организован прием в честь выдвижения столицы Азербайджана Баку городом-кандидатом на проведение предстоящей в 2025 году Всемирной выставки Международного бюро выставок.
На приеме, организованном в честь выдвижения Баку городом-кандидатом на проведение Всемирной выставки «Ехро 2025», присутствовали известные общественно-политические деятели Азербайджана и Франции, представители дипломатического корпуса и другие влиятельные лица.